X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اینو دیدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود مقاله شاعران و نثر نویسان پارسی گوی قرن هفتم و هشتم

اختصاصی از اینو دیدی دانلود مقاله شاعران و نثر نویسان پارسی گوی قرن هفتم و هشتم دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود مقاله شاعران و نثر نویسان پارسی گوی قرن هفتم و هشتم


دانلود مقاله شاعران و نثر نویسان پارسی گوی قرن هفتم و هشتم

عده ای از  شاعران پارسی گوی از بازماندگان دوران قبل از حمله مغول هستند و یا از کسانی که در دوره مغول می زیستند. دسته دیگر در دوران مغول در دستگاه امارتهای کوچک یا خاندانهای بزرگ زندگی می کردند و یا در  خانقاههای  متصوفه زیر دست مشایخ بزرگ ایران و خارج ایارن بودند.
آخرین دسته کسانی هستند که در بین حکومت ایلخانان و حمله تیمور در خدمت ملوک الطوائف ایران و نواحی مجاور بودند.
ایران در دوره مغول: در این دوهر ادبیات حیرت انگیز و بزرگی از ایرانیان بوجود آمد. جنوب ایران کمتر از ممالک شمالی و مرکزی و غربی دچار خسارت شد.
انهدام مؤسسات دینی:
هر چند به واسطه قتل عام فضلا طلاب و انهدام مدارس و مساجد و کتابخانه ها دچار اختلال و پریشانی شد ولیکن آسیب بعضی کمتر بود. مغولان بت پرست به فلسفه و حکمت توجهی نداشتند ولیکن نسبت به مدایح شعرا بی اعتنا نبودند. در این دوره مورخین در جه اول در زبان فارسی به ظهور رسیدند.
شعرا و صوفیه عصر ایلخانان:
در این دوره دو نفر از شاعران که درجه بالاتر از بقیه بودند:
1.    جلال الدین روحی
2.     سعدی شیرازی
بسیاری از ادبا و کسانیکه ادبیات ایران را در هند مطالعه کردند مرتبتی بالا داشتند و مقام آنها را بعد از مولوی و سعدی قرار می دهند. امیر خسرو دهلوی حسن دهلوی بدر چاچی که هر سه در هندوستان بودند.  در این میان چند تن از شعرای ایران که در ایران نشود نما یافتند و بعد کرم و سخاوت پادشاهان مغول در دهلی آنها را جلب کرد از ایران مهاجرت کردند به امید آنکه بضاعت ادبی آنها در هند خریدار داشته باشد.

انهدام مؤسسات دینی:
شعرا و صوفیه عصر ایلخانان:
مرحوم شیلی نعمانی(شعر الحجم) به زبان اردو:
امیر خسرو دهلوی:

 

شامل 15 صفحه فایل word


دانلود با لینک مستقیم


دانلود مقاله شاعران و نثر نویسان پارسی گوی قرن هفتم و هشتم

دانلود مقاله مروری بر ادبیات

اختصاصی از اینو دیدی دانلود مقاله مروری بر ادبیات دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود مقاله مروری بر ادبیات


دانلود مقاله مروری بر ادبیات

برای دانش آموزان سطح ابتدایی, هدف از آموزش خواندن آشنا کردن با طرحهای عملی گرامر و بخشهای لغوی در متن و تقویت این دانش اساسی است.
خواندن واقعی یک فعالیت فردی است که در خارج از کلاس به جز خواندن موقتی کلاس روی می دهد بعضی از دانشمندان معتقدند که خواندن فعالیتی چند قسمتی است.
این امر فعالیت را چند قسمتی می سازد یعنی, خواندن گروهی از کلمات که واحدهای معنا داری را تشکیل    می دهند مهارتی فرعی است که برای سریع خواندن در آینده اساسی است.
همچنین گفته شده است که خواند نوعی فعالیت حل مسأله است که در آن توضیح اصول کلی به خواندن دانش آموز کمک می کند.
بر طبق نظر فرایر, خواندن ایجاد دامنه قابل توجهی از پاسخهای همیشگی(مادی) به مجموعه خاصی از الگوی اشکال گرافیکی است. چستین (chostain) ابراز می دارد که خواندن یک فرآیند شناختی فعال (موثر) است.
فرآیند خواندن به طور ضمنی به یک سیستم شناختی فعال اشاره می کند که بر روی مواد جانبی برای رسیدن به درک پیام عمل می کند. وظیفه خواننده فعال کردن دانش پیش زمینه و زبانی برای خلق مجدد پیغام مورد نظر نویسنده است(1988,222 Chastar)
 
چند شیوه برای یادگیری خواندن وجود دارد:
شنیداری زبانی: مدل یادگیری رفتار شناس که در آن نقش تجویز شده برای خواندن تقویت عادتهاست.
گرامر – ترجمه: ارائه خواندن(قرائت) هایی که شامل لغت و مثالهایی از گرامری است که باید آموخته شود.

مروری بر ادبیات
 
چند شیوه برای یادگیری خواندن وجود دارد:
برنارد(1984) سناریوی عملی خواندن کلاسی را به شکل زیر توصیف می کند.
زبان شناسان کاربردی که خواندن را مهارت محسوب می کنند این برداشتها را ارائه می دهند.
طبق نظریه کراشن وترل(1983), خواندن یک استراتژی ارتباطی است.
 " روش wwp" (1980 توسط استنفر بیان شده است) توجه به سه سوال را شامل می شود
مدل مهارت

 

شامل 18 صفحه فایل word


دانلود با لینک مستقیم


دانلود مقاله مروری بر ادبیات

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری دانشگاه آزاد واحد میانه

اختصاصی از اینو دیدی دانلود گزارش کارآموزی حسابداری دانشگاه آزاد واحد میانه دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری دانشگاه آزاد واحد میانه


دانلود گزارش کارآموزی حسابداری دانشگاه آزاد واحد میانه

نمونه متن:

با توجه به رشد روزافزون جمعیت جامعه انسانی و فعالیتهای اقتصادی آن در سالهای اخیر نیاز به حسابداری در رشته‌های مربوط به آن را در جامعه‌ای امروزی به یک مسئله جدی مبدل ساخته است و صاحب‌نظران را برآن داشته که در مورد توسعه و گسترش این حرفه بااهمیت فکر اساسی نمود و تلاش پرثمری را در این مورد ارائه نمایند هدف ما از این کارآموزی یادگیری حرفه حسابداری به صورت علمی و آشنایی دانشجویان با طرز روابط و رفتار قوانین سازمان‌ها و مؤسسات می‌باشد. و تا به هنگام ورود دانشجویان به بازار کار بتوانند با اعتماد به نفس کافی عمل نمایند

فصل اول

آشنایی کلی با مکان کارآموزی

تاریخچه سازمان

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در تیرماه سال 1372 با سعی و تلاش فراوان مسئولات شهر شروع بکار نمود فعالیت آموزشی این واحد عملاٌ از مهر ماه 1373 با پذیرش 175 نفر دانشجو در رشته تحصیلی زراعت و اصلاح نباتات و 52 نفر در رشته کاردانی کامپیوتر آغاز گردید.

فعالیتهای ساختمانی این دانشگاه در سال 1375 شروع و با فضای به وسعت 7200 متر مربع در مهرماه 1377 مورد بهره‌برداری قرار گرفت زمان اندکی نگذشت که این واحد با پیگیری‌های مستمر رئیس سابق واحد آقای دکتر رجایی با تلاشهای شبانه‌روزی خود بال و پر گسترده و با 13 رشته و با فضای آموزشی بیش از 7760 متر مربع و بالغ بر 36 نفر عضو هیئت علمی تمام وقت خدمات علمی و فرهنگی خود را ارائه نمود.

در حال حاضر این واحد دانشگاهی با دارا بودن دو سایت مجهز به شبکه کامپیوتری و با ازمایشگاههای مجهز 13 رشته دایر و 7 رشته در حال تأمین و بیش از 1500 نفر دانشجوی خواهر و برادر به یکی از واحدهای دانشگاهی مطرح تبدیل شده است...

___________

فهرست مطالب:

مقدمه

آشنایی کلی با مکان کارآموزی

تاریخچه سازمان

هدف و وظایف اساسی دانشگاه

وظایف اساسی دانشگاه

خدمات دانشگاه آزاد میانه

نوع خدمات و شرح مختصری از فرآیند خدماتی

امور دانشجویی

تربیت بدنی.

امور مالی.

ارزشیابی بخشهای مرتبط با رشته علمی کارآموز

موقعیت رشته کارآموز

دریافتها

پرداخت‌های دانشگاه آزاد

بررسی شرح وظایف رشته کارآموز

امور در دست اقدام دانشگاه آزاد اسلامی – واحد میانه

برنامه‌های آینده دانشگاه آزاد

تکنیکهایی که توسط رشته موردنظر استفاده می‌شود

آزمون آموخته‌ها و نتایج

پیشنهادات

نتیجه

نتایج کلی

شرح وظایف رشته کارآموزی

__________________

شامل 44 صفحه فایل Word

 


دانلود با لینک مستقیم


دانلود گزارش کارآموزی حسابداری دانشگاه آزاد واحد میانه

دانلود مقاله آریوبرزن

اختصاصی از اینو دیدی دانلود مقاله آریوبرزن دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود مقاله آریوبرزن


دانلود مقاله آریوبرزن

آریوبَرزَن (در زبان یونانی Aριoβαρζάνης) نام سردار ایرانی بود که در کوههای پارس در برابر سپاه اسکندر مقدونی ایستادگی کرد و خود و سربازانش تا واپسین تن کشته شدند.نام آریوبرزن در پارسی کنونی به گونه آریابرزین هم گفته و نوشته می‌شود که به معنی ایرانی باشکوه است.
 
نگاره ای نو از آریوبرزن
جای و چگونگی نبرد
نبردگاه آریوبرزن و اسکندر را در چند جای گوناگون حدس زده اند،به نظر می آید نبردگاه جایی در استان کهگیلویه و بویراحمد کنونی یا غرب استان فارس و یا بنا بر برخی روایت ها اطراف شهر ارجان یا آریاگان (بهبهان کنونی) باشد. به هر روی ناآشنایی اسکندر با منطقه به سود پارسیان بود ولی یک چوپان که تاریخنگاران نامش را لی‌بانی نوشته‌اند راه گذر از کوهستان را به مقدونیان نشان می‌دهد و اسکندر می تواند آریوبرزن و یارانش را به دام اندازد. (گفته می شود اسکندر پس از پایان جنگ آن اسیر را به خاطر خیانت می کشد). آریوبرزن با ۴۰ سوار و ۵۰۰۰ پیاده خود را بی‌پروا به سپاه مقدونی زد و شمار بسیاری از یونانیان را کشت و خود نیز تلفات بسیاری داد، ولی موفّق گردید از محاصرهٔ سپاه مقدونی بگریزد.
چون از محاصره بیرون آمد خواست تا به کمک پایتخت بشتابد و آن را پیش از رسیدن سپاه مقدونی اشغال کند. اما لشگر اسکندر که از راه جلگه به پارس رفته بودند، مانع او شدند. در این هنگام وی به مخاطرهٔ سختی افتاد، ولی راضی نشد تسلیم گردد. گفته می شود ایستادگی آریوبرزن یکی از چند ایستادگی انگشت شمار در برابر سپاه اسکندر بوده است.

آریوبرزن
جای و چگونگی نبرد
مقایسه ی آریوبرزن با همتای یونانی
آریوبرزن
آریوبرزن که بود؟
یادداشتهای آریوبرزن
نگاهی به پُرسمانِ خط- بخش پایانی
آریوبرزن نماد ایستادگی ایرانیان در برابر یورش بیگانگان
زندگانی و خانواده
آریوبرزن چه کسی بوده ؟؟؟

 

شامل 16 صفحه فایل word


دانلود با لینک مستقیم


دانلود مقاله آریوبرزن

دانلود مقاله جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی

اختصاصی از اینو دیدی دانلود مقاله جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود مقاله جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی


دانلود مقاله جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی

محمدرضا شاه پهلوی با این جشنهای 2500 ساله‌، دوره جدیدی را در پادشاهی خود آغاز کرد، دوره جنون انجام کارهای بزرگ‌، بسیاری از معروفترین و مقتدرترین چهره‌های جهان در تخت جمشید برای ستایش کشور شاه و بلکه مهمتر، برای ستودن خود او، به این محل آمده بودند... و شاه احساس رضایت و خرسندی می‌کرد که میهمانان در مورد این که چه کسی مجلل‌ترین اقامتگاه را گرفته‌، چه کسی محترم‌ترین مکان را در میزهای ضیافت داشته‌ و چه کسی از هلیکوپتر به جای سفر با لیموزین‌های مرسدس استفاده کرده با هم دعوا می‌کردند.
تاریخ قطعی برگزاری جشن‌های 2500 ساله در چهارمین مرحله‌، سال 1346 بود، لیکن بنابر دلایل مالی و این که جشن تاجگذاری نیز قرار بود در همین سال برگزار گردد، برگزاری جشن‌های 2500 ساله به بعد از سال 1348 موکول شد. در واقع شاه به دنبال اثبات این مطلب بود که راز بقای حکومت و ملت ایران‌، رژیم شاهنشاهی است و تمامی عظمت و عزت ملت ایران به دلیل داشتن رژیم شاهنشاهی است‌. وی طی سخنانی که در 20/7/1350 در پاسارگاد خطاب به کوروش سرسلسله پادشاهی هخامنشی ایراد کرد در این مورد چنین گفت:
«در این بیست وپنج قرن، کشور تو و کشور من‌، شاهد سهمگین‌ترین حوادثی شد که در تاریخ جهان برای ملتی روی داده است. ... اکنون ما در اینجا آمده‌ایم تا به سربلندی تو بگوییم که پس ازگذشت بیست و پنج قرن‌، امروز نیز مانند دوران پرافتخار تو پرچم شاهنشاهی ایران پیروزمندانه در اهتزاز است...» او با این سخنان می‌خواست دلیلی بر موجودیت خویش اقامه کند وبا ارائه تنها یک مدل ثابت و طولانی برای شکل حکومت در ایران، همواره در اذهان عمومی این نکته را جا بیاندازد که حکومت در ایران مساوی با شاهنشاهی است‌؛ وی براین بود تا بااتصال تاریخی خود با یکی از پادشاهان باستانی ایران که از نظر او ارزش و اهمیت بیشتری داشت‌، بتواند با کسب نظر موافق خارجی‌ها و تأیید و صحه‌گذاری آنان بر برنامه‌هایش‌، محبوبیت بیشتری در نزد مردم ایران به دست آورد. شاه معتقد بود در صورت کسب موفقیت درجلب نظر دولت‌های خارجی به ویژه امریکا نسبت به برنامه‌هایش، می‌تواند با بزرگ‌نمایی این مسئله و دلالت بر تأیید شخصیتهای باصطلاح سیاسی، مهر تأییدی بر اقداماتش بزند. هدف شاه از رویکرد به باستان گرایی و آن هم از دوره کوروش و نادیده گرفتن حدود چهار هزار سال حکومت اقوام دیگر در ایران‌، تسکین حس ترس و ناامیدی بود که در طول حکومتش از شهریور 1320 تادی 1357 همواره او را تحت سیطره خود داشت‌. مردم نیز به خوبی دریافتند که تمامی خواسته‌ها، عزت،شرف و آینده‌شان در دست کسی است که تنها به دنبال عظمت‌طلبی برای خود است و بس‌. و به هیچکس جز خود و خانواده‌اش نمی‌اندیشد.

 

شامل 12 صفحه فایل word


دانلود با لینک مستقیم


دانلود مقاله جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی
1 2 3 4 5 ... 1196 >>