X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اینو دیدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره افسردگی

اختصاصی از اینو دیدی تحقیق درباره افسردگی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

بیماری افسردگی ، متداول ترین بیماری بین اختلالات روانپزشکی به شمار می رود، به طوریکه درصد بالایی از کلیه ی بیماران بستری دربیمارستان ها را ا ین نوع بیماران تشکیل می دهند ، هر روزه در مراکز درمانی دنیا ، میلیون ها نفر به وسیله متخصصان امر به عنوان مراجع افسرده تشخیص داده می شوند . شیوع آن ده برابر بیشتر ازاسکیزوفرنی است . افسردگی مسئله شماره یک سلامتی در دنیاست . قدری توسعه پیدا کرده که آن را سرما خوردگی اختلالات دماغی نامیده اند .

با این حال تفاوت ظریفی میان سرماخوردگی و افسردگی وجود دارد . افسردگی کشنده است . با توجه به تحقیقات به عمل آمده در سالهای اخیر آمار خود کشی حتی در میان کودکان و پا به سن گذاشته ها رشد تکان دهنده ای داشته ؛ و این در شرایطی است که انواع داروهای آرام بخش و ضد افسردگی که شمارش از میلیارد گذشته ، در دهه ی جاری برای درمان افسردگی تجهیز شده است .

غمگینی با افسردگی یکی نیست . هر چند تفاوت بین این دو برای بسیاری از مردم هنوز واضح وروشن نیست . غمگینی احساس طبیعی ناشی از تصورات واقع بینانه ای است که حادثه ناخوشایند تحریف نشده ای را توصیف می کند . افسردگی بیماری است و همیشه ناشی از افکار تحریف شده است .

برای مثال وقتی یکی از بستگان و نزدیکا نتان فوت می کند ، ناراحت می شوید و این طبیعی است و اگر فکر کردید که « او را از دست دادم و ارتباط صمیمانه مان از دست رفت » سخن خطایی نگفته اید احساسات ناشی از این تفکر محبت آمیز و واقع بینانه و مطلوب است ؛ نشانه انسانیت و عمق مفهوم زندگی است .

اما ممکن است بگویید : « با فوت او برای همیشه با خوشبختی وداع کرده ام . چه بی انصافی بزرگی در حقم روا شد . » این طرز فکر به خودخوری و نا امیدی منجر می شود و چون احساساتی صرفاً مبتنی بر تحریف است به شما لطمه می زند .

دیوید برنز در کتاب خود چنین ادعا می کند که :

« معمولا ً انسان هایی که از افسردگی رنج می برند ذر یک یا چند مورد زیر با سایر افسرده ها وجه مشترک دارند :

1 – نا امیدی : در حالت افسردگی از شدت ناراحتی فراموش می کند گذشته بهتری هم داشته اند ؛ فرض را بر این می گذارند که در آینده هم حالشان از آنچه هست بهتر نخواهد شد .

2 – درماندگی : از انجام هر اقدام شادی بخش خودداری می کنند زیرا فرض یقین کرده اند که حال و حوصله شان ناشی از عواملی مثل ؛ تقدیر ، برنامه های غذایی ، خوشبختی و غیره است که دور از دسترسشان قرار دارد .

3 – دست کم گرفتن خود : هر طور شده به خود می قبولانند که از عهده انجام کاری بر نمی آیند . از کاه کوهی می سازند . وظیفه ای را آنقدر در ذهنشان بزرگ می کنند که انجامش برایشان غیر ممکن می شود .

4 - نتیجه گیری شتاب زده : با گفتن جملاتی مثل « من نمی توانم » یا « این کار را می کنم اما ... « خود دست م می گیرند احساس می کنند انجام کارها از آن ها ساخته نیست

5 – بر چسب زدن .. هر چه بیشتر مسامحه می کنند خود را حقیر تر می بینند ودر نتیجه اعتماد به نفس بیشتری از دست می دهند . مسئله بخصوص زمانی شدت می گیرد که به خود بر چسب « مسا محه کار » و « تنبل » را هم اضافه می کنند .

6 – دست کم گرفتن هر موفقیت : در حالت افسردگی ، نه تنها انجام کارها را دشوار می بینند بلکه به نظرشان می رسد پاداش کار به زحمتش نمی ارزد . در اصل امر مثبت رابی بها می کنند و این ریشه گرفتاری آنهاست .

7 – کامل گرایی : تعیین هدفها و معیارهای بی تناسب به شکست می انجا مد . خیلی ها جز

انجام کارهای خیلی بزرگ ، هر ککار دیگری را بی اهمیت می پندارند ودر نتیجه موفق هم که می شوند به یک نتیجه می رسند : کاری نکردم .

8 – ترس از شکست : از جمله تحریف های موجود در ترس از شکست تعمیم مبالغه آمیز است . استدلال می کنند که : « اگر در این کار شکست بخورم در سایر کارها هم شکست خواهم خورد . »

9 – ترس از موفقیت : گاه در اثر فقدان اعتماد به نفس موفقیت بیش از شکست مسئله ساز می شود . خیلی راحت موفقیت بدست آمده را اتفاقی قلمداد می کنند و به خاطر آن بهایی به خود نمی دهند ؛ به این نتیجه می رسند که اگر ادامه ندهند بهتر است .

10 – ترس از انتقاد : از انتقاد نی ترسند و در نتیجه دست به سیاه و سفید نمی زنند مبادا اشتباهی بکنند که اسباب انتقاد شود . پیش فرضشان این است که دیگران آنها را آدم کامل و بی عیب و نقصی می دانند و هیچ خطایی را از آنها نمی پذیرند .

11 – جبر و فشار : احساس جبر دشمن شماره یک انگیزه است مشکل از زمانی شروع می شود که به استناد یک سلسله « باید ها » و « بهتر است ها » خود را به انجام کاری مجبور کنند پیش خود می گویند « بهتر است این کار را بکنم » و « مجبورم که این کار را انجام دهم » بعد ، تحت تأثیر این ذهنیت خود را ملزم به انجام آن می بینند و در نتیجه احساس ناراحتی ، رنجیدگی و تقصیر می کنند .

12 – کم طاقتی : فرض را بر این گذاشته اند که باید همه ی مسایل و آن هم در اسرع وقت به هدفهایشان برسند و در نتیجه ، وقتی به مانعی به برخورد می کنند ، ناراحت می شوند و شکیبایی از دست می دهند .

2 - نشانه ها و علایم افسردگی :

1 – نشانه های کسالت روحی

الف ) عزلت جویی و کناره گیری :

بیماران افسرده اغلب نسبت به انجام فعالیت هایی که زمانی از انجام آن لذت می برند بی علاقه می شوند و احتمالاً از میزان مشارکت و فعالیت های اجتماعی خود می کاهند .

ب ) منفی گرایی :

ج ) اندوه : شخص افسرده ممکن است بخش مهمی از زندگی خود را در اندوه به سر برد ، یا مدام گریه کند .


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره افسردگی
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)