X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اینو دیدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

زلزله

اختصاصی از اینو دیدی زلزله دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

زلزله انقلابات طبیعی درون زمین که به علت لایه های مختلف زیرزمین و گسل های (بریدگی های پوسته زمین را گسل گویند) شکل گرفته شده است که از نظر زمین شناسان زلزله امری اجتناب ناپذیر است بنابراین ما باید خود را در مقابل زلزله با کمترین و یا حداقل آسیب در امان سازیم . زلزله به صورت های افقی و عمودی و حتی شکلی از آن به صورت رانش زمین که قسمتی از زمین جا به جا می گردد پدیدار می گردد که در همه اشکال آن یکی از بزرگترین خطرات برای مردم و هر موجود زنده محسوب می شود . آمار زلزله های بوقوع پیوسته روی کره زمیم نشان می دهد که هر سال به طور متوسط بیش از 110 زلزله به بزرگی بیش از 6 درجه ریشتر به وقوع می‌پیوندد که سهم فلات قاره ایران هریک و نیم سال یک زلزله با چنین بزرگی است . سرزمین ایران به دلیل قرار گرفتن روی کمربند زلزله (آلپ - هیمالیا) به نحو چشم گیری زلزله خیز بوده و این در حالی است که شهرهای کشورمان در مقابل زلزله شش درجه ریشتری به طور جدی آسیب پذیر است و حتی روستاها برای زلزله 5 درجه در مقیاس ریشتر نیز خسارت عمده می‌بینند . از آنجا که تعیین زمان وقوع زلزله هنوز مراحل اولیه خود را طی می‌کند لذا پیش گیری و رعایت اصول ایمنی و در عین حال مطمئن ترین راه برای کاهش تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از وقوع زلزله احتمالی محسوب می شود .

ما باید در ساختمان سازی رعایت اصول ایمنی را که در صورت وفوع زلزله احتمالی بتواند مقاومت کند انجام دهیم . تاریخ نشان می دهد که بشر در انتخاب مناطق برای سکونت خود به دنبال مناطقی بوده که به راحتی به آب دسترسی داشته است و به همین دلیل دامنه کوهها ، کنار رودخانه ها ، و اطراف گسل ها را برای سکونت انتخاب کرده است و زمین شناسان شرایط این مناطق را از لحاظ زلزله خیز بودن نسبت به سایر نقاط دیگر زمین بیشتر می دانند بنابراین در اغلب شهرهای بزرگ و قدیمی مانند تهران ، شهرری ، شهرهای شمال غرب کشور و استان خراسان که مناطق پرجمعیت کشور را تشکیلا می دهند شاهد وجود گسل در داخل و اطراف شهرها هستیم . البته ساخت و ساز در این مناطق آیین نامه ویژه خود را داشته که باید همه به این قوانین احترام گذاشته و بدان عمل کنیم . اصولاً در ساخت و سازها باید طراحی درست ، اجرای صحیح و بکارگیری مصالح مناسب را به طور دقیق در نظر بگیریم .

مسئولین معتقدند که فرهنگ مردم و همین طور ایمن سازی ساختمان ها زیر نظر متخصصان و استفاده از مواد ایمنی در ساخت بناها نقش مهمی در کاهش تلفات جانی و مالی دارد . امداد رسانان در زمان وقوع زلزله می گویند که : تراکم بالای جمعیت در برخی از مناطق و باریک بودن اکثر معابر کار امدادرسانی را در زمان وقوع زلزله به شهروندان پایتخت را با مشکلاتی رو به رو کرده است . به نظر یک استاد زمین شناس دانشگاه ماهانه چیزی در حدود 25 زمین لرزه 1 تا 2 ریشتری به وقوع می پیوسته و ثبت می گردد . وی وجود 93 گسل را در تهران اشاره کرده است . در کشورهایی مانند ژاپن و آمریکا به سبب وقوع زلزله پیاپی در این کشورها و برای پیشگیری از پیامدهای این پدیده طبیعی توانسته اند آن را مهار کنند . در تهران وجود چاهها ، قنوات ، و ساختمان های غیر اصولی سبب شده که تهران آسیب پذیر شود . دانش مهندسان ایرانی جهت جلوگیری از آسیب در مقابل زلزله در ساختمان ها با استانداردهای جهانی مطابقت دارد ولی نکته مهم استفاده از عوامل فنی واجرایی است که به درستی پیاده نمی شود .

امید است با تلاش همه جانبه و گروهی و عزم ملی می توان به راحتی به این امر طبیعی فائق آمد و سلامت همگان را تضمین کرد .

بسمه تعالی

نام : هلیا

نام خانوادگی : خلفی

دبیر مربوطه : سرکار خانم رستگار

موضوع : اعتیاد و ایدز

مدرسه : دبیرستان غیرانتفاعی ارغوان

سال تحصیلی : 81-82


دانلود با لینک مستقیم


زلزله
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)