X
تبلیغات
زولا

اینو دیدی

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

زمین شناسی

اختصاصی از اینو دیدی زمین شناسی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 10

 

خلاصه:

استان Shanxi، در مرکز چین واقع شده است و یکی از بزرگترین منبع ذغال سنگ می‌باشد. پنج دورة شکل گیری- ذعال سنگ در استان Shanix وجود دارد:

کربرونیفر اخیر(تشکیل Taiyuan)، پرمیان اولیه، (تشکیل Shanxi)، ژوراسیک میانی (تشکیل Datony)، دوره سوم Tertiary(تشکیل Taxigon و Quaternary کوارتزی. صدها و یا دهها نمونة ذعال سنگ و نمونة ذعال کک(ذغال نارس) از استان Shanxi، جمع آوری شده بودند و محتوی (PHTES)20 عناصر ردیابی(نشان) خطرناک بالقوه می باشند (...,CI,Cd,Ba,B,AB) این نمونه ها، توسط تجزیة فعال سازی نوترون ابزاری (سودمند)، طیف سنجی جذب اتمی، طیف بندی جذب اتمی بخار، سرد، طیف سنجی کروماتوگرافی یون و تجزیة شیمیایی مرطوب، تعیین و مشخص شده بودند. نتایج حاکی از آن است که ذغال سنگ های قهوه ای، در zn, F,cu,Cr,CD غنی شده و با ذغال سنگ های قیردار و آنتراسیت، مقایسه شده اند، در صورتیکه ذغال سنگ های قیردار، در B و Czو Hg غنی شده اند و آنتراسیت در CI، Hg، u و V.A غنی شده و با میانگین فراوانی قشری (پوسته ای)، مقایسه شده و اینطور مشخص شده که ذغال کک(نارس) کوارتزی در AS و MO بطور زیادی غنی شده.

ذغال سنگ های قهوه ای دورة سوم، در Cd غنی شده اند و ذعال سنگ های ژوراسیک میانه، ذعال سنگ های بومیان اولیه و ذغال سنگ های کربونیفر اخیر در Hg، عنی شده اند. طبق درجات ذعال سنگ ها. ذغال سنگ های قیردار(قیری)، در Hg بطور زیادی غنی شده اند. در صورتیکه cd، F و Th. درصد کمی از، غنی شدن را نشان میدهند و آنتراسیت همچنین در Hg بطور زیاد غنی شده و آنتراسیت کم در Th. تراکم های (غلظت) Th, Hg, F,Cd در ذعال سنگ های Shanix بیشتر از میانگین تراکم آنتراسیت در دنیا می باشد، جهت تطبیق کردن عناصر.

مقایسه کردن ذغال سنگ های ایالت متحده و ذغال سنگ های Shanix، نشان از تراکم‌های بالا از h, Se, pb, Hg, cd داردو بیشتر ذغال سنگ های فاصله دامداری 20-11 کیلومتر از مرکز شهر شد 5% به مبلغ پیشنهادی اضافه میگردد Shanix شامل تراکم های کمتری از PHTES. می باشند.

1-معرفی آشناسازی

با افزایش یافتن مصرف ذغال سنگ، تأثیر رشد کردن بروی محیط (PHTES) عناصر نشانه های خطرناک بالقوه، یک نگرانی زیادی را ایجاد می کنند، با اطلاعاتی دربارة تراکم، توزیع و موجودیت مربوط به PHTES در ذغال سنگ. ذغال سنگ شامل شده از عناصری در جدول ]1[ دوره ای و داده هایی(اطلاعاتی) از PHTES که خیلی ضروری می باشند و در بهره برداری ذعال سنگ و ارزیابی محیط، مورد نیاز می باشند.

PECH(2)، عناصر نشانه ها در ذغال سنگ و بقایای تولید شده از رشد منبع ذغال سنگ در پنج گروه، قرار داده شده اند:(a) مربوط به بزرگترین ها (Se, pb, Mo, Hg, Cd, B, As ، b مربوط به میانه (متوسط) (Zn, v,Ni, F, cu,Cr)، (c) مربوط به کوچکتر (Sr, Mn, Li, Ge, Co, Ci, Br,Ba) (d) عناصر رادیواکتیو (U,Th,Ru,Rq,Po) و (e) مربوط به تراکم های نامحسوس در زغال سنگ و بقایای ذغال سنگ (Ti, Sn, Be, Ag) [2]

Goodazig Swaine (3) پیشنهاد کردند که، عناصر، نشانه (ردیابی عناصر) در چهار گروه، در وابستگی محیطی در ذغال سنگ، متمرکز شده است. عناصر در گروه (Se, Hg, Cr, Cd, As هستند که برای خطرناک بودن در بعضی وضعیتها، شناخته شده می باشند. گروه (Pb, Ni, Mo, Mn, F, Ci,B)1IA و گروه (Zn,V,U,Th,P,Cu, Be)I1B شامل شده اند از Mo, Mn, B که باید برای مایعات شستشو دهنده، در نظر گرفته شوند از ضایعات و برای احیاء بعد از استخراج از معدن با ساختارهای مدوله شده (تغییر داده شده). تصویر 1. (SAED) دیفراکسیون (انکسار) الکترون محیط انتخاب شده را نشان می دهد، الگوها و تصاویر HRTEM از، ساختارهای مدوله شدة دو بعدی مربوط به [100] منطقه ای در رویتل نقاط (لکه های) دیفراکسیون در امتداد مسیر b و نقاط ماهواره ای کشیده شده اند و با یک مربع مستطیل متمرکز شده در اطراف نقاط ماتریس، ترکیب شده اند. زمان و یا دورة طولانی از رویتل در امتداد مسیر ، یک زمان اعداد صحیح (1,2,...,n) و دورة اساسی آن، یعنی چگالی (غلظت) مربوط به نقاط ماهواره ای سه ساعت است و مربوط به نقاط ماتریس می باشد و همچنین بردارهای موجی که به ترتیب مدوله شده اند، عبارتند از همچنین رتیل (اکسید تیتان) ساختارهای مدوله شدة برابر و یا مشترک و یا ساختارهای عالی در امتداد مسیر را با دورة تکراری (، تصویر 2)، نشان می دهد. در تصاویر HRTEM از منطقة قشری (پوسته ای) [100]، (تصویر 1) از سه واحد (قسمت) اساسی در امتداد [011] و مسیرهای تغییر یافته [011]، ترکیب شده است و هر واحد تغییر یافته یک تغییر (نوسان) تغییر یافته مربوط به صفحات اتمی منظم را [011] نشان می دهند.

تغییرات موقعیتهای لایة مدوله شده و نواقص پشته سازی Stacjing. در بعضی از ناحیه ها، اتفاق می افتاد. [011]، یک صفحة انباشته شده بطور متراکم از اتمها در روتیل است و رادیوس (شعاع) یونی از ، مشابه است برای و ، بنابراین یک محدودة پیچیده از استخلافهای جانشینی یونی، موجود می باشد. ما نتیجه


دانلود با لینک مستقیم


زمین شناسی
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)